Manual Liderów Sprzedaży

Nasz manual liderów sprzedaży to potężne narzędzie, które pozwala na zarządzanie wiedzą - tym co najbardziej ulotne, ale i najbardziej cenne. Sprzedawcy przychodzą i odchodzą. Manual zostaje.

Manual Liderów Sprzedaży

 

Korzyści z wdrożenia manuala liderów sprzedaży:

 

  • maksymalne wykorzystanie bogactwa najlepszych doświadczeń liderów sprzedaży w Firmie – utrwalenie tego, co sprawdzone i prowadzi do sukcesu,
  • poczucie autorstwa w zespole – motywacja do stosowania,
  • uwspólnienie i udostępnienie „prywatnej” wiedzy całemu zespołowi – zwiększenie skuteczności zespołu,
  • zdefiniowany standard działania – przyspieszenie wdrażania nowych pracowników, ułatwienie zarządzania,
  • wiedza staje się aktywem organizacji – zapobieganie utracie wiedzy wraz z rotacją pracowników.

 

 

Impetum jest prekursorem i twórcą praktycznych metod związanych z zarządzaniem wiedzą sprzedażową w organizacjach. Wykorzystujemy do tego manuale liderów sprzedaży.

 

Manuale ciężko pracują każdego dnia. Stanowią zbiór standardów i najlepszych praktyk sprzedażowych z Twojej firmy i branży. Konkretne rozwiązania, które służą latami.

 

Manual to poręczne narzędzie dla zespołu sprzedażowego. Służy upowszechnieniu najlepszych praktyk wypracowanych przez liderów sprzedaży – wiedzy o procesie sprzedaży, charakterystyk klientów oraz decydentów. Jego wdrożenie w zespole szybko przekłada się na zwiększanie efektywności działań sprzedażowych. Doskonale sprawdza się w utrwalaniu wspólnego i wypróbowanego standardu działania. Pomaga we wdrażaniu w obowiązki nowych handlowców. Jest również cennym narzędziem w coachingu sprzedażowym.

 

Manual liderów sprzedaży opracowany jest w przyjaznej i zachęcającej do korzystania formie (broszura lub witryna intranetowa). Często ilustrowany jest rysunkami komiksowymi, które prezentują modelowe sposoby działania handlowca, a zarazem są atrakcyjną formą przekazu wiedzy. Zakres, treść, język i forma są precyzyjnie dopasowane do odbiorców. Manual liderów sprzedaży może być częścią szerszego projektu jak np. optymalizacja sprzedaży (Patrz usługa Optineo)

 

Treść manuala:

 

Treść manuala jest wypracowana z liderami sprzedaży danej firmy – prywatna wiedza pracowników staje się aktywem firmy. Jednocześnie dzięki konsultantom Impetum standardy są „upgrade’owane” na wyższy poziom.

 

Przy kilku kanałach sprzedaży polecamy dedykowane manuale dla każdego z nich.